• Від журналістики до бізнес аналізу: Історія випускника Е5

    Від журналістики до бізнес аналізу: Історія випускника Е5

Від журналістики до бізнес аналізу: Історія випускника Е5

В наш час зміна професії та перехід в ІТ вже не є чимось незвичним. Серед наших студентів все частіше можна побачити світчерів. Хоч наше навчання надає багато знань та навичок, ще однією важливою складовою для розуміння тої чи іншої професії є досвід інших.

Сьогодні ми хочемо поділитися історію входу в професію бізнес-аналітика від випускника нашого курсу Business Analysis Intensive Online Vadym Shpachenko:

Vadym Shpachenko

Привіт. Мене звати Вадим, мені 32 роки, і я щойно отримав першу роботу в IT на позиції BA.
До цього, все своє професійне життя я присвятив журналістиці. Протягом 15 років у медіа, я працював майже у всіх напрямках.

В хронологічному порядку:

кореспондентом спортивної газети та згодом місцевого новинного сайту;
новинним репортером на телебаченні та згодом редактором новин;
головним редактором розмовної радіостанції, газети та телеканалу;
паралельно працював телерадіоведучим;
близько восьми років займав керівні посади та набув за цей час чималого менеджерського досвіду.

Мій шлях у ЗМІ був різноманітним та цікавим, тим не менш, мені завжди хотілося спробувати себе в IT, адже я вважав, що ця галузь змінює світ більше, ніж будь-яка інша.

Чому я не спробував раніше?

По-перше, я не розумів, на якій позиції я можу працювати в IT. Одна справа говорити в мікрофон, зовсім інша – розробляти до нього програмне забезпечення. По-друге, моя кар’єра у медіа розвивалася доволі швидко, платили добре (як для цієї галузі), тож робити різкі рухи не було потреби. Усе змінилося, коли я дізнався від колеги про бізнес-аналіз, а в Україні розгорілася повномасштабна війна. Нова професія мене зацікавила, а у галузі, в якій я працював, почалася криза. Медіа закривалися, штати та зарплати скорочувалися. Проблеми почалися і в моїй компанії. Я вирішив спробувати. Однією з вирішальних причин також була перспектива працювати віддалено, а отже завжди мати можливість знаходитися поряд із родиною. Зараз це дуже важливо.

Підготовку до світчингу я почав не з професійних курсів, а з вивчення англійської.

В школі та університеті я її вчив погано, а на роботі майже не використовував, тож довелося докласти багато зусиль. І тільки за пів року я почав вивчати бізнес-аналіз. Дізнався від друга, які курси він відвідував, та пішов його шляхом. Спочатку послухав безкоштовний курс Е5 Business Analysis Essentials, прочитав та передивився чимало доступних матеріалів в інтернеті та зрештою пішов на платний курс Business Analysis Intensive Online. І це був правильний вибір. Курси не дешеві і насправді всю інформацію, яку надають викладачі, можна знайти в інтернеті та вивчити самостійно. І цього буде достатньо, щоб пройти співбесіду. Але, якщо вчитися самому, то як зрозуміти, з чого саме почати, на що зробити акцент, що почитати додатково? Виникає багато запитань, а на курсах можна порадитись. До того ж в Е5 мені дали перший досвід роботи над вимогами до ПЗ у команді. Від ідеї до створення власного проєкту. Викладачі на курсі дійсно дуже круті, а можливість отримати від досвідчених бізнес-аналітиків прямий фідбек та підказки неоціненна.

Роботу, а точніше, місце в оплачуваній інтернатурі, я знайшов доволі швидко.

Мені вдалося отримати офер після першої ж технічної співбесіди. Я відправив не більше п’яти резюме та виконав всього два тестових завдання. Знаю, що деякі люди шукають роботу мало не пів року, виконують десятки тестових завдань та проходять купу невдалих інтерв’ю. В моєму випадку все склалося значно простіше, але власного секрету в мене немає. Я просто вивчив базову теорію. Розібратися, про що будуть питати на співбесіді, допомогли спочатку лектори на курсах, а потім і декілька відео на YouTube. Насправді знати потрібно не так вже й багато.

На попередній роботі я сам проводив чимало співбесід, тож розумів, що з тієї сторони сидять такі ж люди, тому особливо не нервувався. Окрім того, я загалом був налаштований на тривалий пошук роботи та розумів, що невдалі інтерв’ю — це частина шляху. Така ж, як і об’ємні тестові завдання. У кожному з двох тестових я намагався продемонструвати максимум з нещодавно набутих навичок: малював діаграми, створював прототипи, розписував Use Case і так далі. Думаю, це теж допомогло справити потрібне враження. Вимоги у моїх тестових завданнях були складені доволі абстрактно, тож я зміг показати, що вмію, не порушуючи ТЗ.

Поради

Загалом, я не рекомендую ставитися до мого досвіду як до абсолютної істини, оскільки я сам лише починаю свій шлях у професії та не знаю, куди він мене заведе. Проте, я можу запропонувати всім, хто знаходиться приблизно на тих же стартових позиціях, що й я нещодавно, починати саме з підтягування англійської мови. На курсах BA усі завдання, включаючи ті, що даються на команду, варто спробувати виконати спочатку самостійно. Під час виконання тестових завдань, цей досвід дуже допоможе.

Дякую за увагу та бажаю успіху.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )