• 8 Must Read книг з бізнес аналізу

  8 Must Read книг з бізнес аналізу

8 Must Read книг з бізнес аналізу

Разом з Романом Сахаровим – співзасновником та тренером Е5 ми зібрали 8 Must Read книг для бізнес-аналітиків:

 1. BABOK Guide
  Єдиний і неповторний! Це звід правил з бізнес аналізу. Універсальний довідник, який зовсім не “по зубах» новачкам, але який є найпотужнішим джерелом знань для тих, хто вже скуштував професію бізнес аналітика. Must have у вашій професійній бібліотеці.
 2. Карл Вігерс – Розробка вимог до програмного забезпечення
  “Біблія” бізнес аналізу. Книга, яка в реальних ситуаціях і на реальних прикладах розповідає про етапи роботи бізнес аналітика. І закладає необхідний фундамент для роботи в ролі бізнес аналітика. Обов’язкова до прочитання всім початківцями (і багатьом досвідченими) бізнес аналітиками.
 3. User Story Mapping: Discover the Whole Story, Build the Right Product by Jeff Patton
  Ця прониклива книга пояснює, як дана методика може допомогти вашій команді залишатися зосередженою на користувачах та їхніх потребах.
 4. Історії користувачів: гнучка розробка програмного забезпечення – Майк Кон
  В книзі описується процес підготовки вимог до розроблюваної системи, який дозволяє економити час, позбавляючи від необхідності в переробках і який веде до створення більш досконалих програм. У книзі наводяться детальні рекомендації щодо того, як слід писати user story і включати їх в життєві цикли розробки проекту.
 5. Dean Leffingwell, Don Widrig. Принципи роботи з вимогами до програмного забезпечення. Уніфікований підхід
  Автори пропонують добре зарекомендовані методи виявлення, документування, реалізації та тестування вимог, використовуючи для їх опису як прецеденти, так і більш традиційні методи.
 6. UML. Основи. Короткий посібник з стандартному мови об’єктного моделювання Мартін Фаулер
  Головною перевагою книги полягає в короткому і стислому викладі суті UML і особливостей застосування цієї мови в сучасному процесі розробки ПЗ. У книзі описані всі основні типи діаграм UML, розказано, для чого вони призначені і які нотації застосовуються при їх створенні та читанні.
 7. Agile Software Requirements: Lean Requirements Practices for Teams, Programs, and the Enterprise by Dean Leffingwell
  Книга відомого Діна Леффінгвелла, автора ScaledAgile Framework (SAFe). Саме в цій книзі він закладає чіткі основи ієрархії і взаємозалежностей Agile вимог, а також пояснює як, на перший погляд, «легкі» Agile вимоги можна використовувати структурно і зрозуміло. Ця книга допоможе вам отримати всі плюси гнучких підходів без втрати цінності таких важливих стадій як аналіз і дослідження.
 8. Business Analysis Techniques: 72 Essential Tools for Success – Дебра Пол, Джеймс Кедл, і Пол Тернер
  Розвиток бізнес-аналізу як професійної дисципліни розширив роль бізнес-аналітика, якому зараз необхідно застосовувати широкий спектр інструментів. Ця книга пропонує 72 ключові методики для всіх бізнес-аналітиків.

Також ми запускамо Business Analysis Intensive Online – це базовий місячний курс, протягом якого ви максимально заглибитесь в професію бізнес аналітика. Протягом 14 онлайн занять ви опануєте перевірені і реально працюючі техніки бізнес аналізу.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )