• Як це – бути нетехнічним РМ чи ВА серед технічних розробників?

    Як це – бути нетехнічним РМ чи ВА серед технічних розробників?

Як це – бути нетехнічним РМ чи ВА серед технічних розробників?

Проводячи кар’єрні консультації в Е5, ми відслідкували, що 60% з наших клієнтів відмовляли в позиції РМ/Delivery manager через  недостатній рівень технічних навичок. При цьому це були спеціалісти з роками досвіду на цих посадах, з успішно виконаними проектами в своєму портфоліо.

Радимо вам наш технічний словник бізнес-аналітика, для того, щоб найголовніша інформація завжди була під рукою.

Якщо у вас немає технічного досвіду, ви, ймовірніше за все, зіштовхнетеся з такими труднощами в процесі роботи:

1.  Деякі терміни ви просто не будете розуміти. Це нормально – не знати нові технології чи фреймворки, але коли розробникам доведеться пояснювати вам базові речі – це буде марнування їх часу. Якщо запитаєте їх, наприклад, що таке SQL injection – будьте готові до того, що вас можуть відправити “погуглити самостійно” 🙂

2. Ви не зможете вести переговори з технічно підкованими клієнтами. Як результат – будете постійно брати на нараду тех ліда й у замовника може виникнути відчуття, що ви не приносите користі.

3. Вам буде важко визначити з якими питаннями йти до front-end, а з якими до back-end розробників. Ви не зможете активно допомагати команді під час обговорень вимог.

4. Не зможете розрахувати навіть приблизно скільки і яких саме фахівців варто залучити до проекту, з ким треба проконсультуватись щодо технологій.

5. Відсутність технічних знань може призвести до труднощів у визначенні трудоємкості роботи. Наприклад, ви можете відчути, що це завдання є простим, однак це може бути лише верхівка айсберга, тому можете недооцінювати важливість якоїсь задачі. А вести діалог з командою вам буде складно через брак технічних знань.

Технічна основа для РМ та ВА у сучасному світі must have. Адже ми вчимо англійську мову для спілкування з іноземними клієнтами. Аналогічно маємо володіти й технічною основою.

Технічний словник бізнес-аналітика

Якщо зараз ви відчуваєте, що технічний backgroud – це ваша наступна зона покращення, запрошуємо на курс Online Technical Skills for PMs and BAs. Він складається з 6-ти онлайн-занять по 1,5 години. Під час цього курсу ви зануритеся в типи операційних систем, різні мови програмування та їх відмінності, дізнаєтесь основи архітектури, ролі в команді, що таке CI/CD, та на довершення – Cutting Edge технології.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )