• Огляд книги “Керування проектами для “неофіційних” проект-менеджерів”

    Огляд книги “Керування проектами для “неофіційних” проект-менеджерів”

Огляд книги “Керування проектами для “неофіційних” проект-менеджерів”

Назва: Керування проектами для “неофіційних” проект-менеджерів
Автор: Корі Когон

Рік видання: 2019
Видавництво: Фабула
Кількість сторінок: 240

 

Структура книги: 7 глав та додаткові розділи. Перші дві глави містять загальну інформацію про менеджмент в цілому та керування проектами. Інші 5 глав детально розбираюсь кожну з 5 стадій керування проектами – Ініціювання, Планування, Виконання, Моніторинг і Завершення.

 

Для кого: Ця книга допоможе розібратись у проектному-менеджменті для тих, хто тільки починає працювати з проектами.
Ось що пише сам автор про призначення книги: “У ХХІ столітті проектний підхід став типовим робочим процесом. Працівники інтелектуальної праці на всіх рівнях непомітно перетворились в “неофіційних” проект-менеджерів, які покладались виключно на свій досвід і розум, щоб отримати прийнятні результати. Часто це скидається на спроби керувати літаком без попереднього навчання. Як наслідок, список невдалих проектів стає довшим, всеосяжним і невтішним. “Люди + Процес” – це радикальна зміна парадигми для керування проектами. Ви можете стати стабільно успішним “неофіційним” проект-менеджером, оволодівши прийомами неформального лідерства і декількома практичними процесами”.

 

Характеристика: книга однозначно рекомендована для ознайомлення усім хто починає працювати з проектами (не обов’язково навіть очолюючи їх). Керівники операційних відділів, спеціалісти що залучаються до проектних груп, та усі ті хто часто отримують “великі задачі” однозначно потребують базових знань про проекти і ця книга однозначно допоможе їх отримати. Книга спирається на класичні етапи керування проектами, приведені базові класичні документи та багато прикладів. Можливо, декому може здатись, що книга написана занадто простою мовою, та з нашої точки зору це ніяк не вплинуло на її наповнення та користь, яку може отримати починаючий спеціаліст.

 

Про автора: Корі Когон є однією з керівників компанії Franklin Covey, що спеціалізується на підвищенні продуктивності. Корі багато років займається дослідженнями і практикою пов’язаною с керуванням проектів, а в минулому власноруч очолювала значну кількість проектів різного масштабу. Є співавтором декількох книг.

 

Чому Е5 звернуло увагу на цю книгу: керування проектами необхідно у всіх сферах діяльності, а останнім часом і на усіх рівнях. Все частіше до нас приходять навчатись керуванням проектами не лише проектні менеджери з IT компаній, а й спеціалісти з різних сфер та з різним досвідом. А гідну літературу для початківців знайти дуже важко – існуючі книги або занадто важкі, або занадто складні. Книга Корі Когон це чудовий баланс. По-перше, вона спирається на PMBOK і наслідує його структуру. А по-друге, в книзі багато практичних прикладів і шаблонів, які можуть стати у нагоді на проектах будь-якого розміру. Отже ця книга об’єднала у собі все, що ми в Е5 цінуємо – класичну теорію, приклади і корисні шаблони. Сподіваємось нашим починаючим проект-менеджерам ця книга також сподобається і буде корисною.

Що ми вважаємо найважливішим у книзі: по-перше ми бачимо велику користь у тому, що починаючим керівникам проектів пропонується одразу йти по класичній схемі: Ініціювання, Планування, Виконання, Моніторинг і Завершення. Автор не пропонує унікальних методик і інструментів, а спирається на класичний PMBOK та базові артефакти, що стануть у нагоді будь-якому проекту. Також у книзі багато уваги надається неформальному лідерству, адже книга в першу чергу розрахована на “неофіційних” проектних-менеджерів.

У цьому огляді ми хотіли б пройти ще раз по усім стадіям проекту та навести найголовніші думки з книги.

 

Стадія Ініціювання – найважливіша з п’яти етапів керування проектом. Навіть дрібні непорозуміння, що виникли ще на початковій стадії, можуть згодом призвести до катастрофи.
Для успішного ініціювання проекту необхідно переконатися, що ви визначили всіх можливих учасників проекту. Потім необхідно визначити всіх явних і неявних провідних учасників. Якщо це зроблено правильно, то ви точно зможете зрозуміти мету, очікування і обмеження проекту –  потрібно буде провести інтерв’ю з ключовими учасниками та скласти опис проекту.

 

Стадія Планування. Чим краще ви все сплануєте, тим ймовірніше ваш проект буде успішним. Не чекайте, що все піде точно за планом. Учасники проекту захочуть щось змінити саме тоді, коли, на вашу думку, робота над проектом іде на “відмінно”. Використовуйте керування ризиками, обмін інформацією, та дорожні карти проекту для того, щоб не збитись зі шляху.

 

Виконання проекту значною мірою пов’язане з залучення до процесу людей. Виконання можна здійснити, оволодівши навичками, які допомогають людям проявити в процесі роботи свої кращі якості. Для того, щоб робота команди була ефективною рекомендується створювати каденції відповідальності і проводити регулярні звітні наради в команді. При цьому необхідно слідкувати, щоб звітна нарада не носила характеристик типової “наради про стан проекту”, що часто демотивує і витрачає час співробітників. Як же переконатись, що ваша звітна нарада є насправді ефективним інструментом? Перш за все необхідно не забувати про мету – метою є контроль досягнення конкретних запланованих результатів. У процесі наради:
– Ми зосереджуємось на графіку і бюджеті проекту. Ми там, де повинні перебувати?
– Ми зосереджуємось на тому, як допомогти один одному і розчистити шлях від перешкод.
– Ми беремо зобов’язання
– Ми проводимо нараду швидко і не відхиляємось від порядку денного.
(Note: доречі про мистецтво проводити наради є хороша книга, яку ми також оглядали у блозі“Секреты фасилитации. Smart руководство по работе с группами” Майкл Вилкинсон”

 

Моніторинг і контроль проекту може бути нескладним процесом якщо глибоко і докладно визначити проект на самому його початку. Для успішної реалізації цього етапу проекту необхідно вчасно інформувати учасників про стан проекту та ефективно управляти запитами на внесення змін до проекту. Проте як же розпізнати наскільки чи є запропонована зміна дійсно необхідною, чи це типове “розповзання” проекту. Отже якщо запропонована зміна:
– збільшує вартість і час виконання, проте не додає істотної цінності для замовника
– робить проект більш складним
– має цінність, що може бути втілена пізніше
– мотивована політичними міркуваннями
То перед вами “розповзання” проекту.

 

Для того, щоб успішно здійснити завершення проекту необхідно:
– Оцінити перелік завдань і підтвердити виконання змісту проекту.
– Закрити всі контракти та заархівувати всі документи
– Документально оформити зроблені висновки
– Надати провідним учасникам фінальний звіт про стан проекту
– Опублікувати успішний досвід
– Відсвяткувати завершення проекту заохоченнями і визнанням досягнень

 

Отже у книзі детально розбираються подробиці кожного етапу. Надається безліч прикладів і багато документів-шаблонів. В цілому завдяки Керування проектами для “неофіційних” проект-менеджерів можна отримати усі базові знання необхідні для успішної реалізації проекту.

 

Якщо ж ви бажаєте заглибитись у цю тему або здобути практичні навички то чекаємо вас на нашому тренінгу Project Management: Deep Dive Online.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )