• Огляд книги “Циклічний підхід. Як швидко адаптувати та реорганізувати компанію”

  Огляд книги “Циклічний підхід. Як швидко адаптувати та реорганізувати компанію”

Огляд книги “Циклічний підхід. Як швидко адаптувати та реорганізувати компанію”

Оригінальна назва: “The Loop Approach: How to Transform Your Organization from the Inside Out”
Автори: Sebastian Klein, Ben Hughes
Мова: Англійська
Рік видання: 2020
Видання: Campus Verlag
Кількість сторінок: 232

Ми звернули увагу на дану книгу через назву, бо в Е5, ми активно використовуємо Lean підходи. Зокрема на практиці часто застосовуємо PDCA (Plan-Do-Check-Adjust (Act)) цикл. Книга побудована як короткий огляд best-practices, які автори використовують у своїй практиці консультантів.

Декілька слів про авторів

Себастіан Кляйн – психолог та спеціаліст з організаційних технологій, партнер в консалтинговій трансформаційній компанії TheDive (Берлін) і видавник журналу Neue Narrative, що присвячений новим методам організації праці.

Бен Х’юз має освіту в таких сферах, як економіка, психологія та прикладна математика. Працював в декількох міжнародних консалтингових організаціях у сфері менеджменту і вже 5 років очолює направлення з розробки контенту в новій компанії Blinkist.

Книга побудована як огляд ключових методологій, якими користуються самі консультанти.

Список підходів:
 • Холакратія.
  Холакратія являє собою свого роду конституцію, яка описує головні аспекти організації. Вона окреслює межі відповідальності кожної ролі та визначає яким чином приймаються рішення. З цими підходами організація роботи всередині компанії здійснюється з великими можливостями для співробітників взяти на себе додаткові обов’язки.
 • GTD (Getting Things Done) Девіда Аллена
  Це обширна система, що дозволяє регулярно здійснювати самоперевірку на різних рівнях. Також, вона містить простий алгоритм по роботі із вхідною інформацією: якщо відповідь займає менш ніж 2 хвилини, це необхідно зробити. Якщо більше – запланувати роботу над задачами такого типу і т.п.
 • 7 навичок високоефективних людей Стівена Ков
  Заснований цей підхід на однойменній книзі, в якій автор намагається з’ясувати, чим ефективні особистості відрізняються від інших. Головна думка, що необхідно приділяти основну увагу тому, на що ви здатні вплинути особисто. Самі ж 7 навичок це:
  – проактивність,
  – візуалізація кінцевих цілей,
  – вміння розставити пріоритети,
  – здатність мислити категоріями взаємного виграшу,
  – вміння спочатку почути, а потім бути почутим,
  – прагнення до синергії
  – вміння розвивати всі виміри своєї натури.
 • Ненасильницьке спілкування
  Його ще називають методом Розенберга, що представляє модель комунікації, орієнтовану на людські потреби. Як можна відрізнити свої спостереження від інтерпретації? Які почуття в мені викликають вчинки інших людей? Як висловити свою думку, щоб інша людина мене зрозуміла? Як треба формулювати прохання, щоб вони звучали не як вимоги, а залишали іншим людям свободу вибору? Цей метод дозволяє відповісти на ці питання.
 • Дизайн-мислення
  Цей метод розроблений для відповіді на складні питання, орієнтовані на людей і ту користь, яку їм приносить новий продукт або послуга. В його рамках ми відповідаємо на питання: яку проблему ми стараємося вирішити? яким чином можна максимально швидко перевірити ідеї, які виникли в умовах, максимально близьких до реальності?
 • Scrum/Agile
  В ІТ сфері з цими поняттями добре знайомі. А для бажаючих заглибитися є наш безкоштовний курс Agile and Scrum fundamentals.
 • Системно організаційне консультування
  Важливою якістю керівника має стати вміння керувати своїми почуттями. Лідери мають перебувати в ладі із самим собою, щоб підтримати хороші контакти з оточенням.
 • Практика свідомої уваги
  Важливою якістю керівника має стати вміння керувати своїми почуттями. Лідери мають перебувати в ладі із самим собою, щоб підтримати хороші контакти з оточенням.
 • Позитивна психологія
  Позитивна психологія робить акцент не на тому, чого люди не вміють, а на їх сильних сторонах і потенціалі. Люди мотивовані та здатні на ентузіазм, якщо дати їм можливість з розумом використовувати свій потенціал та підтримувати їх при необхідності.
 • Спіральна динаміка та інтегральна теорія
  В основі цього лежить ідея, що людська свідомість (в тому числі й колективна) розвивається, поступово переходячи на все більш високі рівні. Ці рівні співвідносяться один з одним як спіраль. Ця ж логіка застосовується і до організацій. Необхідно переходити на більш високий ступінь, який дасть можливість краще адаптуватися до вимог сьогодення.

Незалежно від того чи працюєте ви консультантом, чи займаєтеся Agile трансформаціями, або просто хочете дізнатися більше про організаційні best-practices, ця книга дасть вам уявлення про найбільш корисні ідеї сучасного менеджменту.

Підвищити свою ефективність та опанувати всіма необхідними навичками для успішного управління проектами та командами ви можете на наших сертифікаційних курсах SAFe — Leading SAFe 5.1 Online та Certified PO/PM with SAFe Online, також на курсі для проджект менеджерів — PM: Deep Dive Online.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )