• Міфи про Scaled Agile Framework

    Міфи про Scaled Agile Framework

Міфи про Scaled Agile Framework

Автор статті: Альона Лубчак

SAFe (Scaled Agile Framework) – найпопулярніший у світі фреймворк по масштабуванню в Agile. Це підтверджує дослідження передових компаній 2017 – 2021 років.

Разом з тим, ми спостерігаємо значну кількість міфів навколо цього фреймворку і хочемо їх розвіяти. Тож, почнемо?

Міф №1: Це дуже складний фреймворк.

SAFe – це конструктор, що має 4 конфігурації, які легко підібрати до різних компаній, продуктів та проектів. У вас невелика команда, 50+ людей – вам вартує ознайомитися з Essential SAFe. Всього 2 рівня, один з яких, ймовірно, ви вже і так добре знаєте – рівень команд.

Якщо у вас тисячі людей, то тут вам вже варто ознайомитися з Full SAFe (необхідно керувати бюджетами ї, організовувати потік валідації бізнес-ідей і т.п.) або Large Solution (якщо задача полягає у виключно організаційній частині, без поглиблення у бізнес частину). Якщо ж у вас до 125 людей і при цьому необхідно також організовувати роботу з бюджетами, валідацією гіпотез та т.п. – тоді рекомендуємо подивитися на Portfolio SAFe.

Міф №2: SAFe виключно під Enterprise

SAFe: компанії-гіганти такі як SONY, KLM, HP, Intel, то одразу виникає враження, що сам фреймворк немов би монструозний та важкий і спеціально розроблявся під них. Це не зовсім вірно.

Внаслідок своєї гнучкості та підходу до фреймворку як до конструктора, SAFe також підійде і для невеликих компаній. В нашій консалтинговій практиці невеличкі компанії на 30 – 35 людей успішно використовують даний фреймворк. Це справедливо і для аналогічних проектів в аутсорсингу на 30 – 50 людей.

Міф №3: Комунікації складні, особливо між 20000 людей.

Всі ми пам’ятаємо графік, де кількість зв’язків і комунікацій в команді стрімко збільшуються при збільшенні людей в команді. Але, попри складнощі, є ефективні інструменти для налагодження даного процесу. В SAFe є додаткові церемонії (PI Planning, ART Sync ups, Inspect & Adapt workshop і т.п.), що розписані похвилинно.

Наявність такого точного графіка і детального списку запитань до обговорення значно спрощує задачу та допомагає тримати фокус. І тому вводяться додаткові ролі – RTE, STE – в обов’язки яких входять фасилітація та модерація таких подій. Тобто, у сам фреймворк додаються спеціальні ролі, церемонії та артефакти, які спрощують процес комунікації.

Міф №4: SAFe неможливо застосовувати в Україні – у нас просто немає настільки великих проектів.

І тут ми готові посперечатись – в Україні є такі проекти. Наші спеціалісти з 2014 року працюють на різних проектах по SAFe. Більш того, наші колеги успішно працюють за цим фреймворком не тільки в Києві, а й в інших містах нашої країни. Наразі SAFe зберігає провідні позиції і, що логічно, в Україні все більше і більше проектів починають працювати за цим фреймворком

Міф №5: Scaled Agile Framework неможливо впровадити швидко і легко.

Тут, скоріше, питання не до фреймворку в цілому, а до культури впровадження змін у вашій компанії. У вас не має бути проблем зі впровадженням, якщо:

  • у вас професійно підходять до change management;
  • є люди, які чітко розуміють “що”, “як” і “навіщо” необхідно зробити;
  • розробляється, а потім виконується план впровадження;
  • ви активно працюєте зі спротивом і чуєте зворотний зв’язок;

А, якщо лякає невизначеність, то і тут SAFe вам допоможе, бо вже існує розроблений Implementation Roadmap, що легко адаптувати під конкретний проект\компанію.

Сподіваємося, ми змогли розвіяти хоч частину міфів, а найкраще протистояти міфам допомагають професійні знання, тож ми будемо раді бачити вас на нашому Сертифікаційному курсі  Leading SAFe 5.1 Online, де ми детально розглянемо цей популярний фреймворк.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )