• Проблеми, що виникають при швидкому рості команди

    Проблеми, що виникають при швидкому рості команди

Проблеми, що виникають при швидкому рості команди

Якщо ваш продукт/проект росте і кількість команд збільшується – вітаємо!

Це означає, що у вас є потреба і можливість робити більше, краще і якісніше свій продукт. Не завжди такий ріст проходить плавно та органічно, дозволяючи РМ-ам та лідам адаптуватися до нових реалій і почати застосовувати інші інструменти. Часто ми спостерігаємо, що нас «раптово» стало 50 – 100+ людей і тепер працюємо ми не дуже ефективно.

Що робити? Маємо для вас декілька порад для найбільш типових проблем:

  • Незрозуміло хто за що відповідає, дуже довго приймаються рішення

Здавалося б розумні люди, але відповідальність за прийняття рішень на себе ніхто не бере. Ключові рішення відкладаються, затягуються і, в результаті, сповільнюється вся робота. В такій ситуації життєво необхідно чітко виділити ролі та обов’язки й зафіксувати їх. Наприклад, в SAFe вирізняють додаткові 3 ролі для координації команд: RTE (Release Train Engineer), System Architect та Product Management. Їх зони відповідальності та обов’язки фіксуються. Тепер зрозуміло до кого йти з питання по продукту та пріоритетах (Product Management), з питаннями про рефакторінг та дослідження (System Architect) і з питаннями про неефективність процесів (RTE).

  • Немає Vision по продукту, Вимоги нечіткі та незрозумілі, процес пріоритизації – суцільний біль

Створити продукт – це мистецтво і, якщо ви зможете поставити його на процес, це вже величезний ривок вперед. В рамках SAFe чітко прописано процес роботи з вимогами – Portfolio Kanban, який не просто візуалізує всі стадії роботи над ідеями, але й чітко показує на якій стадії що має бути зроблено.

  • Немає передбачуваності, всі перезавантажені та крутяться як “мухи в окропі”, але регулярно релізи не поставляються

Неможливо знайти час для планування, ретроспектив або гнучкого реагування на зміни в пріоритетах. Тут, звичайно, без синхронізації роботи команд й введення однакових каденцій не обійтися. Саме вони дають передбачуваність і ритм розробки. А ще важливими є не просто командні ретроспективи, але й виділення часу на інновації та поліпшення, як наприклад, IP sprint, Inspect & Adapt workshop та інше.

  • Відсутність синхронізації між топ-менеджером та командою: таке враження, що це два різних всесвіти, що існують паралельно

Всі ми знаємо наскільки завантажений топ-менеджер і як важко йому знайти можливість поспілкуватися з командами. Але без цього каскадування цілей компанії та вирівнювання за планами просто не відбудеться. І тут дуже важливо знайти здоровий баланс в таких зустрічах. PI planning – це реальна можливість для команд дізнатися від бізнесу, як справи в компанії, які плани зараз і як ми себе почуваємо на ринку, а для бізнесу – поділитися цим й отримати зворотний зв’язок про їх реальність.

Безумовно, це далеко не повний список проблем, що виникають при зростанні компанії (особливо швидкому). Таких проблем достатньо багато й перевага Scaled Agile Framework саме в тому, що він достатньо точно та детально дає конкретні працюючі практики для вирішення їх всіх, незалежно від того, хочете ви налагодити роботу 50 чи 20 000 людей.

На нашому сертифікаційному курсі Leading SAFe 5.1 Online ви зможете самі зануритися в практичні інструменти Lean, Agile і DevOps.

А якщо ваша компанія потребує трансформації або побудови ефективних процесів, але ви не знаєте, з чого почати, зв’яжіться з нами: info@e-5.com.ua або оберіть час безкоштовної консультації:

Будемо раді допомогти Вам!

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )