• Agile Transformation

  Agile Transformation

Agile Transformation

Все більше як ІТ, так не ІТ компаній прагнуть бути гнучкими, впроваджувати Agile методології і максимально відповідати вимогам ринку і часу.

Сама по собі Agile трансформація – досить довгий і цікавий процес, оскільки охоплює не тільки процесні зміни (як планувати роботу, з якою регулярністю і яким складом проводити наради, як перевіряти досягнення поставлених цілей і т.д.), але і культурні. Вона змінює мислення компанії і співробітників в цілому.

Як відбувається Agile Transformation від E5:

Конкретні кроки по здійсненню Agile трансформації будуть відрізнятися в залежності від розміру компанії та кількості команд, конкретної методології, яку потрібно впровадити, можливостей бізнесу інвестувати час співробітників в навчання і реорганізацію і т.д., але в цілому можна виділити наступні кроки:

 1. Go decision. Визначаємо, що для компанії необхідно провести Agile трансформацію і отримуємо buy-in від C-level management компанії.
 2. Проводимо аудит існуючих команд і ролей, визначаємо вузькі місця в поточних процесах розробки, вибираємо кращу методологію для поточних цілей команд (Scrum, Kanban, XP або іншу).
 3. Навчаємо команди нової методології.
 4. Готуємося і запускаємо команди працювати за новою методологією. Наприклад, якщо ви обрали Scrum, то необхідно визначитися з ролями (хто конкретно з компанії виконуватиме ролі Product Owner, Scrum Master, а хто входитиме в Development Team), церемоніями (домовиться про час, місце і список питань до обговорення по плануванню спринту, groomings, sprint review і т.д.), а також підготувати артефакти, зокрема список завдань до першого планування.
 5. Проходимо перший спринт і аналізуємо результати.
 6. Inspect & Adapt. Постійно покращуємо і адаптуємо процес.

Далі визначаємо за потребами кожного з клієнтів: комусь необхідно для поліпшення роботи над вимогами поглибиться в процес дослідження ринку і перевірки продуктових гіпотез, попрацювати над якістю вимог, які дадходять в команду, хтось не досить інвестує в технічний борг і необхідно кардинально переглянути підходи до виділення квот на технічні завдання, а хтось не може витримати тиск бізнесу по зміні пріоритетів і необхідно навчиться правильно приоритезувати завдання. Відповідно, наступні кроки залежатимуть від поточної ситуації конкретного клієнта і зазвичай проходять у форматі менторингу з Product Owner, Scrum Master.

В результаті Agile трансформації ви отримуєте працюючі команди, які з передбачуваною швидкістю і якістю будуть створювати ваш продукт. Весь процес підготовки до трансформації може займати всього 1-2 місяці за наявності пріоритету цієї задачі у менеджмента та доступних ресурсаів.

  Дізнайтеся що нового!
  Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )