• Впровадження SAFe

  Впровадження SAFe

Впровадження SAFe

Впровадження SAFe (Scaled Agile Framework) – масштабна задача, рішення якої дійсно в рази покращує роботу всієї компанії.

Зазвичай до рішення працювати по SAFe приходять в компаніях, де необхідна тісна взаємодія 4-10 і більше команд, є тісні продуктові залежності між командами і прагнення бути Agile незважаючи на масштаби.
Впоратися з цим завданням швидко і ефективно допомагає залучення професіоналів, які не раз успішно вирішували такі завдання. Саме з цим завданням – впровадження SAFe – ми із задоволенням вам допоможемо.

Чому SAFe?

Scaled Agile Framework – це фреймворк №1 у світі з масштабування в Agile. Це підтверджено в звітах State of Agile від Version One, Scaling Agile від cPrime, Scrum Master Trends від Scrum.org, State of Scrum від Scrum Alliance. Крім того, після впровадження SAFe більшість компаній отримують такі вигоди:

З чого ж почати впровадження SAFe (Scaled Agile Framework)?

Якщо завдання впровадити SAFe здається вам нездійсненним, то поспішаємо запевнити, це зовсім не так. Фахівці компанії Е5 з 2014 року активно працюють над впровадженням SAFe в різних компаніях і знають на практиці як зробити впровадження максимально швидким і ефективним. Повна “дорожня карта” запровадження виглядає наступним чином:

На практиці все можна зробити ще простіше.
Для початку необхідно визначиться, за якими методологіями працюють ваші команди. Якщо на рівні команд у вас вже впроваджений Scrum або Kanban, то впровадження SAFe пройде в рази простіше ніж в разі відсутності цього досвіду на командному рівні.

Як відбувається SAFe трансформація?

Приблизні кроки по впровадженню Essential SAFe виглядають так:

 • Go decision. Визначаємо, що SAFe це те, що нам необхідно і отримуємо buy-in від C-level management компанії.
 • Проводимо аудит існуючих команд і ролей, визначаємо чого не вистачає для запуску фреймворка, хто буде входити в наш ART (Agile Release Train), як виглядає наш Value Stream.
 • Навчаємо команди основам SAFe.
 • Готуємося і проводимо перший PI Planning.
 • Проходимо перший PI і аналізуємо результати.
 • Inspect & Adapt. Постійно покращуємо і адаптуємо процес.
Далі визначаємо за потребами кожного з клієнтів: комусь необхідно для поліпшення роботи над вимогами по продукту запускати рівень Portfolio, хтось досить великих розмірів і без рівня Large Solution не впорається, а хтось тільки починає свій шлях в Agile і необхідна допомога на командному рівні щодо впровадження Scrum. Відповідно, наступні кроки залежатимуть від поточної ситуації конкретного клієнта.

В результаті SAFe трансформації ви отримуєте працюючу команду, яка з передбачуваною швидкістю і якістю буде створювати ваш продукт. Весь процес підготовки до трансформації може займати всього 1-2 місяці приза наявності пріоритету цієї задачі у менеджмента і доступних ресурсаів. Уже після першого PI Planning будуть вирішені залежності в розробці між різними командами, сформовані цілі і спланована робота.

Кейс: впровадження Scaled Agile Framework в компанії CloudMade. Чи можна всього лише за місяць запустити SAFe в компанії на 120 людей?

  Дізнайтеся що нового!
  Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )