• Огляд книг про SAFe

    Огляд книг про SAFe

Огляд книг про SAFe

SAFe – Scaled Agile Framework – один із найпопулярніших фреймворків із масштабування в Agile. Але попри те, що сам сайт SAFe – це база знань, де кожна іконка відкриває статтю з описом відповідного об’єкта, потреба в книжковому форматі викладення рекомендацій та опису SAFe все одно залишається.

Тому, озброївшись усіма книгами, які ми знайшли на Amazon.com, ми підготували для вас список книг про SAFe, за допомогою яких ви зможете поглибити свої знання зі Scaled Agile Framework.

Scaling Software Agility: Best Practices for Large Enterprises (Agile Software Development) by Dean Leffingwell The ART of Avoiding a Train Wreck: Practical Tips and Tricks for Launching and Operating SAFe Agile Release Trains by Em Campbell-Pretty Pacific Express by Alex Yakyma. The Rollout: A Novel about Leadership and Building a Lean-Agile Enterprise with SAFe® by Alex Yakyma SAFe PI Planning: A Step-By-Step Guide by Liam Kane. et SAFe Now: A Lightning Introduction to the Most Popular Scaling Framework on Agile by Mohammed Musthafa Soukath Ali

1. Scaling Software Agility: Best Practices for Large Enterprises (Agile Software Development) by Dean Leffingwell.

Ця книга описує концепції, які лягли надалі в сам SAFe фреймворк. У першій частині книги описуються Agile практики, а в другій і третій – які best practices допоможуть побудувати Agile Enterprise і масштабуватися. Адже читати оригінальні думки творця фреймворку – надзвичайно цікаво. Принаймні нашій команді 🙂. Крім того, на відміну від його ж книги SAFe 4.5 Reference Guide: Scaled Agile Framework for Lean Enterprises, ця книга й досі актуальна. В останній же книзі зібрані в друкованому вигляді, за великим рахунком, статті з сайту SAFe. Її рекомендуємо використовувати скоріше як довідковий посібник, ніж як книгу для прочитання від а до я. Але, на жаль, з урахуванням виходу нової версії фреймворку 5.0, деякі статті стали не такими актуальними. Будемо чекати на оновлену версію цієї книги 🙂

2. The ART of Avoiding a Train Wreck: Practical Tips and Tricks for Launching and Operating SAFe Agile Release Trains by Em Campbell-Pretty. 

Ця книга – набір підказок, лайвхаків і відповідей на практичні запитання щодо впровадження SAFe. З неї ви не дізнаєтеся, що таке SAFe (а ось із нашої статті – так), але дізнаєтеся поради авторки на багато нагальних запитань, таких як:

  • Починати з визначення Value Streams чи просто запустити перший ART і подивитися що вийде?
  • Як коректно працювати з вендорами в рамках ART?
  • Як правильно навчати співробітників SAFe?
  • Як визначити потрібних людей на ключові ролі RTE, SM, PO, Epic Owners тощо.
  • Що робити, якщо ваш початковий дизайн ART виявиться неправильним?
  • Чи потрібні конкретно вам System Team & Shared Services?

і ще сотні нагальних запитань, які 100% виникатимуть у вас під час впровадження SAFe. Must read для практиків SAFe.

3. Pacific Express by Alex Yakyma.

Ця книжка написана в стилі бізнес-оповіді, як “Ціль” Еліяху Голдратта або “Проєкт “Фенікс” Джина Кіма. Історія починається з того, що команда працює над Agile-програмою, яка не може доставити робоче програмне забезпечення. У результаті в компанії ухвалюють рішення запустити Agile Release Train, події починають стрімко розвиватися, включно з такими невдачами, як провалене system demo наприкінці першого спринту. Книжка закінчується словами “In fact, it is only the beginning of a learning journey that knows no end. Але зараз у Pacific Express є щось інше. Вони навчилися, хоч і через багато болючих помилок, як доставляти наскрізну цінність. Це має відкрити їм очі на все інше”. Must read для тих, хто готується до запуску свого першого Agile Release Traine або планує впровадження SAFe.

4. The Rollout: A Novel about Leadership and Building a Lean-Agile Enterprise with SAFe® by Alex Yakyma.

Ця книга, як ви вже здогадалися з назви, бізнес-роман. Написана в стилі попереднього твору автора, книга оповідає про процес впровадження SAFe у великій організації. Це вигадана історія, але в її основі – безліч реальних імплементацій SAFe і тих підводних каменів, з якими автор зіткнувся. Історію ми спостерігаємо очима Ітана – нещодавно призначеного керівника групи трансформації у великій продуктовій організації VeraComm System. Його компанія швидко втрачає частку ринку через складні процеси комунікації, які занадто багато обіцяють і занадто мало роблять. На допомогу Ітану з трансформацією допомагає Аді – консультант із впровадження SAFe. Процес запуску як першого, так і наступних ART, впровадження портфоліо, безліч проблем, з якими Ітан стикається в процесі, і його варіанти вирішення – ви знайдете в книзі. Must read для тих, хто збирається впроваджувати SAFe у великих корпораціях.

5. SAFe PI Planning: A Step-By-Step Guide by Liam Kane.

Це скоріше не книга, а невелика методичка з проведення SAFe PI Planning. У ній у дуже стислому форматі описані ключові церемонії SAFe PI Planning, Execution. Вона добре підійде, якщо вам необхідний просто стислий переказ ключових думок, церемоній SAFe у дуже стислому вигляді. Як ілюстрації використовуються не класичні SAFe схеми з сайту, а авторське, дуже спрощене бачення 3 різних рівнів SAFe. Це трохи ускладнює процес асоціації класичної схеми SAFe із запропонованими в книзі.

6. Get SAFe Now: A Lightning Introduction to the Most Popular Scaling Framework on Agile by Mohammed Musthafa Soukath Ali.

Як і попередня книга SAFe PI Planning: A Step-By-Step Guide by Liam Kane, ця книжка теж не дає детального опису фреймворку. У ній в оригінальному форматі викладено ключові концепції SAFe, як-от рівні SAFe, портфоліо, Agile команди, планування і виконання PI тощо. Наприкінці кожного викладу терміна або церемонії дається 1-2 питання на перевірку засвоєних знань. І за аналогією з попередньою книжкою – використовуються авторські малюнки та схеми, замість класичних, що теж додає складності під час читання та інтерпретації.

книги про SAFe

Сподіваємося, тепер ви готові поглибити свої знання з SAFe! А ми із задоволенням допоможемо вам у цьому на наших сертифікаційних тренінгах.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )