• Огляд книги «Вибачте, я зруйнувала вашу компанію» Карен Фелан

  Огляд книги «Вибачте, я зруйнувала вашу компанію» Карен Фелан

Огляд книги «Вибачте, я зруйнувала вашу компанію» Карен Фелан

Назва: «Вибачте, я зруйнувала вашу компанію»

Авторка: Карен Фелан

Видавництво: Наш Формат

Кількість сторінок: 216

Карен Фелан – це американська бізнес-консультантка, яка має великий досвід роботи. Вона працювала в провідних компаніях, серед яких Pfizer. Врешті-решт Карен заснувала свою консалтингову компанію Operating Principals з власним баченням консалтингу в менеджменті та його організації.

 

 

Ця книга належить до категорії спогадів та переосмислення власного досвіду консультантами. Розглянемо основні думки цього твору, які додають йому особливого шарму та драйву:

 1. “Майже всі проблеми бізнесу походять від людей. Навіть проблеми в роботі обладнання на виробництві – це проблеми через людей. Причина – помилка оператора або погане обслуговування. У світі, який створили люди, дуже складно знайти проблему, яку б спричинили не вони”.
  Ця думка подається в контексті того, що яку б геніальну ідею не пропонували консультанти, ми приходимо до того, що найважливіше – дивитися, як працюють люди, що їм заважає, і розв’язувати саме ці проблеми.
 2. “Показники не вміють приймати правильні рішення. Їх вміють приймати тільки люди. А люди прийматимуть кращі рішення, якщо розумітимуть мету та пріоритети компанії й матимуть інструменти та знання, які допоможуть робити ці рішення ще більш правильними. Ймовірно, показники можуть в цьому допомогти. Але замінювати управління показниками – це не що інше, як прояв обмеженості. Система показників – як панель управління в автомобілі: якщо дивитися тільки на неї, а не на дорогу, ви безумовно розіб’єтесь”.
  Раніше була дуже популярною система, коли люди ранжувалися на топ-перфомерів і Low-перфомерів. Останніх зазвичай звільняли. Така система дискредитувала себе, і Карен пояснює, чому так сталося. За її словами, дуже складно віднести людину до певної категорії, адже за різних життєвих обставин і продуктивність людини буде різною. Метрики – це лише сигнал, який говорить про те, що потрібно копнути глибше й розібратися з причиною.
 3. Проблема “Менеджмент vs лідер”. Бути хорошим менеджером і не буде лідером – нереально. Так само і навпаки – бути лідером і не виконувати основні функції менеджменту дуже складно. Карен ілюструє цю думку прикладами багатьох лідерів, робота яких була далекою від ідеалу.
  Цікаве бачення команди у Стіва Джобса. “Моя модель бізнесу – це The Beatles. Це були 4 хлопці, які тримали під контролем негативні нахили один одного. Вони балансували один одного, і загальний підсумок був набагато кращим, аніж просто сума всіх складових. Так я бачу бізнес. Прекрасні речі в бізнесі ніколи не робить одна людина. Їх робить команда”.
  Дискусія стосовно того, яким має бути ідеальний лідер, підходить до того, що ідеальних лідерів не існує – важлива саме команда, яка може доповнювати всі негативні сторони, які є в лідерів.

Ця книга – ніби ковток життя консалтингу з аналізом різних теорій та описом досвіду авторки. Якщо вас цікавить ця сфера, то прочитання принесе вам багато задоволення!

Якщо вас зацікавив консалтинг від Е5, ви можете детальніше ознайомитися з нашими послугами за цим посиланням, а також написати нам на пошту info@e-5.com.ua.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )