• Топ 5 книг для Product Manager

    Топ 5 книг для Product Manager

Топ 5 книг для Product Manager

Разом з Ілльою Олейником, ми зібрали 5 Must Read книг для Product Manager:

1. Роман Піхлер. Управління продуктом в Scrum. Agile-методи для вашого бізнесу

Автор пропонує працюючий алгоритм розробки продукту в компанії з agile культурою. Піхлер дає розуміння, хто такий власник продукту, що таке беклог продукту, product roadmap, релізне планування. Автор доступно розповідає, як проводити пріоритизацію беклогу, грумінг беклогу і планування спринта.

Як і більшість авторів, Піхлер не робить принципової різниці між продакт-менеджером (product manager) та власником продукту (product owner). 

Ліричний відступ. Загалом дуже складно уявити сучасну розробку програмного продукту без agile підходу. Причина проста – конкуренція і швидкість внесення змін в програмний продукт. Звідси і близькість продакт-менеджера до команди розробників та зміщення багатьох функцій проджект-менеджера – продакт-менеджером. Інакше просто не вийде: класична ієрархія з проджект-менеджером, системним аналітиком, бізнес-аналітиком, продакт-менеджером, маркетинг-менеджером й іншими, просто не може створювати якісний продукт швидко і достатньо дешево. Тому такі оргструктури в продуктовій компанії ви майже не зустрінете. Ви просто не зможете працювати без вивчення методологій agile та scrum.

Доречі, опитування  Делойт й МакКінсі показав, що 90% генеральних директорів ставлят в пріоритет досягнення “аджиліті”, хоча всього лише менш ніж 10% являються “аджайл” (Forbse, 23 May 2019)

Книгу можете побачити за посиланням.

2. Mastering Product Management: A Step-by-Step Guide
by Kevin Brennan

Абсолютно дивовижна та корисна книга. Дає системне уявлення про обов’язки продакт-менеджера. Дуже коротка, схожа на університетський конспект. Нічого зайвого. Рекомендуємо мати під рукою, як відправну точку для детальнішого вивчення окремих розділів.

Також, плюсом є ціна – книга достатньо дешева. За електронну версію на Amazon ви заплатите лише 5 доларів. Хоч перекладу українською та російською немає, але цю книгу легко прочитати навіть початківцям з вивчення англійської.
Книгу можна знайти тут.

3. Cracking the PM Interview: How to Land a Product Manager Job in Technology by Gayle Laakmann McDowell

Ціль книги – допомогти вам влаштуватися на роботу як менеджер продукту.
Яка різниця в продакт-менеджменті між передовими продуктовими компаніями. Як скласти резюме продакт-менеджера, супровідний лист. Які є типові питання на інтерв’ю. Поради щодо кар’єри продакт- менеджеров провідних компаній.

Книга, можливо, допоможе вам у ваших серйозних намірах стати продактом в найкращих продуктових компаніях – накштал Amazon або Microsoft й пройти частину нелегкого шляху працевлаштування на досвіді інших.
Книгу можна подивитися за цим посиланням.

4. Джеффрі Лайкер. Дао Toyota: 14 принципів менеджменту передових компаній світу

Рекомендую кожному цю книгу, не тільки продакт-менеджерам програмного забезпечення. Ви ще не чули про Toyota Production System, Kaizen, Kanban, Lean Development, Gemba й Andon? Тоді вам тим паче сюди.

Не поспішайте її відкладати. Книга теж про продакт-менеджмент: про ідеологію абсолютної та вбудованої якості, про задачі бізнесу з управління виробництва одиничної продукції, про зменшення незавершеного виробництва (work-in-progress) – а це все (!) витрати на створення системи до першого релізу.

До речі, на філософію Toyota та праці Лейкера постійно посилається автор Менеджмент 3.0 Юрген Аппело , а це можна вважати найкращим посібником з менеджменту останнього десятиліття, який дає системне уявлення про сучасну розробку ПЗ.
Книгу можна переглянути тут.

5. Amazon Product Manager Interview: Complete Framework to Succeed at Your Job Interview and Get Hired as a Product Manager at Amazon by Dominic Black

І, врешті решт, про мою улюблену продуктову компанію Amazon. А точніше, як пройти інтерв’ю на позицію продакт менеджера.

В книзі розповідається про роботу в компанії Amazon та її цінності. Автор дає практичні поради щодо проходження інтерв’ю. Але варто зазначити, що дані поради працюють всюди, не тільки в Amazon. У книзі багато конкретних рекомендацій, які можна застосовувати вже зараз.
Книгу можна знайти тут.

Дізнайтеся що нового!
Рекомендуємо не пропускати наш щомісячний дайджест )