• Як скрам майстру налагодити контакт з новою командою

    Як скрам майстру налагодити контакт з новою командою

Як скрам майстру налагодити контакт з новою командою

Scrum майстер — це професіонал, який допомагає команді стати ще ефективнішою та продуктивнішою. В своїй роботі він або вона керуються Scrum принципами та рекомендаціями, описаними у Scrum guide. Він або вона сприяє спілкуванню та співпраці між керівництвом і командними гравцями задля забезпечення кращого результату.

Потреба у цих спеціалістах щороку зростає. Так, ресурс Bestaccreditedcolleges у 2021 році прогнозував у найближчі роки зростання попиту на Scrum майстрів на 24%. Це пояснюється тим, що все більше компаній переходить до гнучкої моделі роботи над проєктами.

У цьому матеріалі ми надамо рекомендації Scrum master для налагодження комунікацій як всередині Scrum команди, так й з іншими відділами в компанії.

1. Зібрати інформацію про компанію

Плануючи приєднатися до нової команди у якості Scrum master, важливо дізнатися якомога більше про компанію-роботодавця — про її місію, бачення, цінності, цілі, стратегію та стиль роботи, поточні процеси. Варто слідкувати за тим, чи розділяє компанія цінності Scrum.

Можна ще до працевлаштування відвідати відкриті зустрічі, які проводить компанія, завітати на вебсайт організації та її сторінки в соціальних мережах, щоб дізнатись більше про компанію. Це допоможе розмовляти з новою командою однією мовою, бути з нею “на одній хвилі”.

2. Спілкуватися, слухати та робити висновки

Прийшовши у нову Agile-команду, починати одразу зі встановлення своїх правил — не досить гарна ідея. Найголовніше — зануритися в історію та культуру колективу. Це допоможе зрозуміти, чому в ньому все відбувається саме так.

Наприклад, стендапи в команді проводяться двічі на тиждень. Не варто одразу ж говорити про те, що це неправильно, і потрібно збиратися щодня. Адже новому Scrum майстру невідомо, чому саме було прийняте таке рішення.

Більше розмовляйте з людьми. Традиційні 1:1 зустрічі допоможуть краще пізнати вашу команду. Вміння слухати та робити висновки збільшить авторитет скрам майстра і допоможе зрозуміти, які методи працюватимуть найкраще.

3. Взаємодіяти з командою

Новий Scrum master повинен зосередитися на тому, щоб допомагати своїй команді,  впевнитись, що Sprint goals для команди зрозумілі та чіткі. Варто відвідувати всі Scrum-події, а також приєднуватися до команди на інших зборах, щоб краще розуміти її динаміку.

Згідно зі статистикою ресурсу Pumble, 86% співробітників вважають, що відсутність взаємодії та спілкування на робочому місці — основна причина невдач у роботі.

4. Визнавати свої помилки

Помилятися може кожен. І найдосвідченіший Scrum master теж. Якщо якийсь з обраних інструментів не працює, команда це обов’язково помітить. Тому краще визнати помилку, обговорити її та зробити висновки — що потрібно змінити, щоб уникнути її в майбутньому. Такий підхід не зробить Scrum master в очах команди некомпетентним. Навпаки — його будуть сприймати як людину, яка не боїться експериментувати задля досягнення максимальних результатів.

До речі, в нас є класний онлайн-курс Certified Scrum Master at Scale Online, дозволить вам освоїти усі необхідні навички для успішного виконання ролі Scrum Master в компанії.

5. Допомогти команді самоорганізовуватися

Не всі Scrum команди самоорганізовані. Багатьом з них потрібна допомога для того, щоб стати повноцінною self-managing team. Та водночас і приймати всі рішення за співробітників не можна. Щоб отримати повагу членів команди та зацікавити їх в якісному виконанні своїх обов’язків, залиште їм право вибору, дозвольте виявляти ініціативу.

Так, якщо розробник цікавиться, яка задача має бути виконана наступною, не потрібно беззаперечно вказувати на конкретний тікет. Краще надати перелік пріоритетних задач, зауваживши, що учасник команди сам може обрати задачу, яка допоможе команді досягти цілей теперішнього спрінта.

У майбутньому здатність команди до самоорганізації стане великою перевагою. Наприклад, відсутність Scrum master не зупинить робочий процес, не спричинить перенесення ретроспективи чи стендапу.

6. Налагодити комунікацію Scrum команди зі співробітниками інших відділів

Роль, якої потрібно уникати Scrum master від самого початку роботи з командою — посередник між розробниками та клієнтом. Важливо заохочувати всіх членів команди у разі необхідності зв’язуватися із ключовими зацікавленими особами. Звичайно, це краще робити через організовані канали зв’язку. Наприклад, створивши груповий чат в Slack чи іншому месенджері.

Розробники повинні спілкуватися безпосередньо з усіма, хто може надати корисну для них інформацію. Вимога, щоб вся комунікація проходила через власника продукту чи Scrum master серйозно обмежує інформаційний потік, життєво важливий для створення найкращого продукту.

Можна організовувати як зустрічі з представниками клієнта віч-на-віч, так і спілкуватися онлайн. Головне, забезпечити поінформованість всіх учасників процесу у внесених до продукту змінах.

Scrum master відіграє особливу роль в Scrum-команді. Його завдання полягає в тому, щоб упевнитися, що процес розробки організовано ефективно, і всі члени команди активно беруть у ньому участь. Новому спеціалісту може бути досить складно завоювати в команді авторитет і стати справжнім фасилітатором у колективі розробників. Допомогти у цьому може наш тренінг Certified Scrum Master at Scale Online.

А якщо вам необхідний корпоративний тренінг, радимо звернути уагу на Scrum for teams — спільна участь у заході допоможе команді не тільки розібратися з особливостями Scrum, а і перетворитися на єдине ціле з новим скрам майстром.

Sign up for our newsletter
Get the latest info with our monthly newsletter