• 7 ознак, що позиція Scrum Master вам підходить

    7 ознак, що позиція Scrum Master вам підходить

7 ознак, що позиція Scrum Master вам підходить

 

Авторка статті: Альона Лубчак

Позиція Scrum Master часто приваблює ініціативних та проактивних людей. Адже вона дає можливість допомагати команді, бути своєрідним тренером, який(а) допомагає команді ставати продуктивнішими та ефективнішими.

Також, часто її розглядають як наступний кар’єрний крок:

  • з технічних позицій всередини команди (тестувальники, розробники)
  • з суміжних професій (HR, Recruiter, LnD specialist, Administrative assistant, Office manager,
  • і навіть як опція для переходу в ІТ сферу з інших сфер.

Розгляньмо в яких випадках позиція Scrum Master дійсно може бути для вас актуальною.

1. Ви обожнюєте людей та хочете допомагати

Якщо ви інтроверт, якому комфортно виключно самостійно працювати над задачами. Якщо вам комфортніше покладатись виключно на себе – то ця позиція вам навряд чи підійде.

А от якщо ви живете взаємодією з іншими людьми, якщо бачите зони покращення в команді та із задоволенням допомагаєте їх втілити, якщо вам приносить задоволення допомагати іншими – то ця позиція для вас.

2. Ви гарний слухач

Дуже часто люди мають різні погляди на одну й ту саму ситуацію й не можуть (або не хочуть) домовлятись. Для людини, яка виконує роль фасилітатора та допомагає команді побачити та усунути перешкоди, критично важливо вміти слухати інших. Не тиснути, не “пропихувати“ своє бачення ситуації, а саме почути команду, зрозуміти суть.

3. Ви вмієте вирішувати проблеми

Не достатньо просто сказати: “ось тут у нас проблема”. В команді зазвичай не тільки ви це бачите. А ось зробити все, щоб вона вирішилась – це вже наступний рівень.

Інколи спостерігаємо ситуацію, що Scrum Master тільки вказує на проблеми, ніби кидає м’ячики команді. Але не завжди команда готова підхопити цей умовний м’ячик. В такій ситуації критично важливо, щоб Scrum Master міг особистим прикладом показати, що не важливо хто саме побачив проблему, важливо її вирішити. Тобто взяти й довести справу до кінця. Це не означає сісти й написати код. Або протестувати щось. Це означає знайти того, хто це може зробити й впевнитись, що це зроблено.

4. Ви вмієте вирішувати конфлікти

Під час роботи вони безумовно виникатимуть: на крос-командному, командному та індивідуальному рівнях. Вони можуть відкриті та приховані. І задача Scrum Master вміти їх вирішувати. Залучати потрібних людей, впроваджувати зміни в роботу, які будуть запобігати виникненню подібних конфліктів в майбутньому, вислуховувати кожну зі сторін (при цьому не займаючи якоїсь сторони, а тримаючи фокус на вирішенні самого конфлікту).

5. Ви вмієте впливати на людей, які не є у вашому прямому підпорядкуванні

Це складно. Адже одна справа, якщо ви кажете вашому підлеглому, що є така-то проблема і її треба вирішити. Й зовсім інша, коли у вас нема формальної влади. Адже Scrum Master це лише роль.

Як це зробити? Шляхом напрацювання власного авторитету. Коли ви приносите реальну користь команді, коли дійсно в них вкладаєтесь та допомагаєте вирішувати їх проблеми, ви здобуваєте авторитет. А з ним вже не важливо чи є у вас формальні повноваження, чи ні. Люди будуть вас слухати.

6. Вам комфортно з невизначеністю під час роботи

В скрамі у нас багато чого не відомо на перед. Беклог продукту наповнюється в процесі, ми швидко реагуємо на зміни ринку й можемо динамічно міняти пріоритети. Технічний дизайн та архітектура створюються в процесі розробки.

Все це додає невизначеності. Ми до кінця не знаємо, який саме продукт ми розробляємо. У нас є бачення, концепт, готовність експериментувати та отримувати зворотний зв’язок від ринку. На відміну від традиційних підходів, де об’єм робіт відомий та зафіксований наперед. Якщо такий ступінь невизначеності вам комфортний, то ця роль – для вас.

7. Ви розумієте суть роботи вашої команди

Найзапекліша дискусія в ІТ світі навколо того чи має Scrum Master вміти писати код, або тестувати програмне забезпечення. Ви не маєте вміти того роботи самостійно, але ви точно маєте розуміти суть роботи розробників, тестувальників, дизайнерів. Чітко усвідомлювати що таке SDLC (Software development life cycle) та як він виглядає у вашому кейсі. Якщо ви відчуваєте, що ваш технічний рівень не достатній, то радимо навчання на курсі по технічним навичкам для не технічних спеціалістів.

Ви отримали 7 з 7? Тоді роль Scrum Master однозначно заслуговує на вашу увагу. А для того, щоб отримати фундаментальне розуміння цієї ролі як в роботі з однією командою, так й в роботі з багатьма командами водночас, запрошуємо вас на сертифікований тренінг Certified Scrum Master at Scale Online.

Sign up for our newsletter
Get the latest info with our monthly newsletter