Назва: «Наш айсберг тает. Как добиться результата в условиях изменений»
Автор: Джон Коттер
Мова: Російська
Рік видання: 2012
Видавництво: Альпина Паблишер
Кількість сторінок: 128
Структура книги: Книга складається з двох частин. Перша частина написана у формі вигаданої історії, а друга — як алгоритм для впровадження змін на її основі.
Для кого: Ця книга для керівників та менеджерів, які цікавляться питаннями управління змінами та лідерства; а також кожного, хто хоче впровадити важливі зміни у житті.
Характеристика: Зараз ми спостерігаємо як кардинально змінюється парадигма сприйняття майбутнього. Світ стає різноманітним, технології розвиваються з шаленою швидкістю. В теперішньому світі мінятися стає нагальною потребою як людині-професіоналу, так й цілим корпораціям. Часто люди не бачать необхідності в змінах (вони помічають лише “вершину айсбергу”), неправильно визначають суть змін, не можуть успішно їх реалізувати або закріпити отримані результати та регулярно потрапляють у пастки. Ми часто бачимо таку поведінку під час наших Agile трансформацій та впровадженні Scum, SAFe. Проте Коттер розробив чіткий та простий алгоритм впровадження змін, готовий до негайного застосування, який гарантує успіх впровадження ваших змін. Його деталі — у книзі.
Автор: Джон Пол Коттер — професор лідерства у Гарвардській школі бізнесу, автор статей для Нью-Йорк Таймс та п’ятнадцяти книг, присвячених лідерству та управлінню змінами, які принесли йому немало нагород та впізнаваність у світі менеджменту.
Його книги надруковані більше, ніж сімдесятьма мовами, їхній загальний тираж перевищує два мільйони екземплярів. А статті регулярно передруковуються в Harvard Business Review та інших виданнях протягом останніх двадцяти років.
Чому Е5 звернуло увагу на цю книгу: Життя сьогодні — це постійні зміни. По всьому світу відбуваються глибинні трансформації. Бізнес змінюється кардинально. Виживає не найсильніший, а найбільш пристосований. Зміни, що стаються — дуже швидкі, і чим далі — тим частіше відбуватимуться такі прискорення. Вони вплинуть на всі сфери життя: наш спосіб спілкування, заробляння грошей, освіту, ціну на ринку праці, роботу з інформацією… І до цього треба бути готовим всім і кожному.
І саме Коттер успішно готує нас до цього: подає всю інформацію у формі вигаданої історії, легкої до сприйняття. Його персонажі (пінгвіни) схожі на людей, яких ви, швидше за все, впізнаєте у власній організації, включаючи себе. Звісно, жодному з нас навіть в голову не прийде порівняти себе з такою неповороткою та незграбною тваринкою. Але, так чи інакше, цього зіставлення не уникнути. Ми так само, як і вони, звикли до незмінних, повторюваних день у день умов життя. Прагнення стабільності стало мантрою сучасної людини. А наші похитування з боку в бік — дуже часто лише видимість руху і розвитку. Насправді ми просто стоїмо, і тільки надзвичайні обставини можуть зрушити нас з насидженого містечка. Проте “Айсберг тане”… Змін не уникнути. І якраз пінгвіни пропонують модель, що надихає; модель, яку всі ми можемо використати, щоб адаптуватися до нових обставин. Вона може допомогти і вам, і вашим колегам подолати опір змінам, наважитись на героїчні дії, подолати, здавалося б, непереборні перешкоди, виробити тактику подолання цих перешкод та процвітати у важкі часи.
Вигадана історія використовується для ілюстрації реакції людей на зміни. Вона зображує ряд елементів, які включають розгубленість, проникливість, героїзм та опір змінам. Крім того, ця історія показує виклики, з якими люди стикаються щодня, намагаючись втілити зміни та шляхи боротьби з ними. У книзі використовується проста метафора «Наш айсберг тане», щоб зобразити той факт, що можна успішно працювати в динамічному середовищі.
Через придуману розповідь автор показує, що пінгвіни — ефективніші в боротьбі з реальними проблемами у порівнянні з людьми. Він досягає цього, ілюструючи кроки, які пінгвіни вживали для вирішення дилеми. Вони включали ефективну ідентифікацію проблеми, усвідомлення необхідності термінового її розв’язання, інтеграцію командної роботи та мислення поза рамками. Прагнучи цього, пінгвіни відчули ряд проблем, серед яких найбільшою перепоною до змін був скептицизм. Однак пінгвінам вдалося адаптуватися до нового способу життя за допомогою ефективного вибору варіантів подальших дій.
Книга заснована на дослідженні Джона Коттера щодо восьми кроків (розділених на чотири розділи), які можуть призвести до необхідних змін у будь-якій групі, а саме:
Розділ 1. Підготуйте фундамент
Крок 1: Допоможіть іншим побачити необхідність змін та важливість негайних дій. Зменште поступливість і підсильте почуття актуальності.
Крок 2: Зберіть команду, щоб здійснити необхідні зміни. Переконайтеся, що це потужна група, яка має навички лідерства, надійність, комунікабельність, авторитет, аналітичні вміння та почуття крайньої потреби.
Розділ 2. Вирішіть, що робити
Крок 3: Створіть бачення нового майбутнього, візію змін та стратегію. Поясніть, як майбутнє буде відрізнятися від минулого та як ви можете зробити це майбутнє реальністю.
Розділ 3. Здійсніть все можливе, щоб це сталося
Крок 4: Розкажіть про нове бачення різними способами та багато разів — спілкуйтеся для розуміння та найкращого донесення ідеї. Переконайтеся, що якомога більше людей розуміють та приймають вашу візію та стратегію.
Крок 5: Надайте іншим можливість діяти. Усуньте чимдуж більше бар’єрів, щоб ті, хто хоче втілити бачення, могли це зробити.
Крок 6: Отримайте короткострокові виграші. Реалізуйте якнайшвидше видимі, однозначні успіхи.
Крок 7: Не здавайтеся! Дійте ще швидше і наполегливіше після перших успіхів. Будьте невпинними, ініціюючи зміни після змін, поки бачення не стане реальністю.
Розділ 4. Закріпіть результат
Крок 8: Створіть нову культуру. Дотримуйтесь нових способів поведінки та переконайтеся, що вони стали досить сильними, щоб замінити старі.
Головна ідея 8-крокової моделі Коттера для впровадження перемін — зміна мислення може допомогти скоригувати поведінку та призвести до кращих результатів.
Рекомендуємо прочитати та передати цю книгу далі. Вона — чудова! І втілює потужні повідомлення, які можуть допомогти саме вам. Вона охоплює всі кроки до успіху в мінливому світі: від пошуку суттєвих проблем, узгодження з владним лідером, складання графіку курсу, до спілкування з тими, хто не хоче змін та, власне, втілення в життя.